Su Deposu Polyurea Kaplama

Su Deposu Polyurea Kaplaması Bilgisi

Su deposu polyurea kaplama, izolasyonunda kalıcı ve ileri zamanlarda sorun çıkartmayan ömürlük polyurea izolasyon sistemleri sağlayan firmamız su deposu polyurea kaplama, izolasyon kalitesini şirket garanti kapsamında sözleşmeli olarak yapmaktadır. Su deposu polyurea kaplama ömürlük izolasyon ürünümüz saniyesinde donma ve gıda sertifikası özelliği sayesinde su deposuna suyu hemen doldurma fırsatı sunar.    .

Su depolarının su kaçırması neden olan etkenlerin başında suyun basıncı ile oluşan kılcal çatlaklardır. Basınç ile oluşan bu kılcal çatlaklar zamanla geniş çatlaklara dönüşür ve su deposunun su kaçırma hızı artar. Su depolarında esnek ve basınca dayanıklı olmayan izolasyon uygulanmadıysa eğer suyun basıncı ile çatlayan fayans ve ya beton ile beraber esnek olmayan izolasyon da çatlar.

Su depolarına kalıcı ömürlük ve gıda sertifikalı saniyesinde donan izolasyon olan polyurea su izolasyonu su depolarına en çok uygulanan izolasyon ürünüdür. Su deposu izolasyon  da kalıcı çözümler sağlamak isterseniz polyurea yosun tutmayan su deposu izolasyon ürünüdür.

KLORE DAYANIKLI, AŞINMAZ KOLAY TEMİZLENİR

Teras su izolasyon ve çatı su yalıtım kaplaması sprey polyurea kaplama sistemleri nd group inşaat firması uygulama teknik bilgi için bizi arayınız.

Su depoların kimi zaman tatlı su koymak için kimi zaman ise makine soğutma gibi işlerde kullanılır. Tatlı su depolarında kullanılan izolasyon kesinlikle gıda sertifikalı olmalıdır. Klore , su basıncına ve esnek olma özelliklerine sahip olmalıdır. Soğutma su depolarında  ise eksi derecelere kadar dayanıklı olmalıdır.

Su deposu polyurea kaplama eksi derece şartlara dayanıklı olmayan izolasyon ne kadar iyi uygulanırsa uygulansın çatlar. Su izolasyon ürünümüz polyurea kaplama her türlü su depolarındaki zorlu şartlara oldukça dayanıklı özellikler barındırmaktadır. Bu özelliklerden su deposu alakadar eden özellikler şöyle, Klore dayanıklı, %400 esnek, eksi 45 soğuk dereceye ve +artı 180 dereceye dayanıklı, en önemlisi gıda sertifikalı , kolay temizlenir yosun tutmaz, aşınmaz asla çatlama yapmaz.

Su deposundaki mikropları yok etmek için atılan klor sıradan izolasyonlara zarar verirken polyurea kaplama su izolasyonuna zarar vermemektedir. Su deposunun temizliği ile uğraştırmayan tek izolasyon polyurea su izolasyondur. Su deposunun temizliği ile uğraşmak istemezseniz eğer polyurea su izolasyonu birçok özelliği sayesinde tam size göre bir su izolasyon ürünüdür.

Kimi zaman su depolarının içine boru koyularak su deposunun izolasyon tadilatı gerekebilir. Su depolarına koyulan borunun etrafının izolasyonu için su basıncına uygun izolasyon tercih edilmelidir. Polyurea kaplama su depolarının boru kenarlarını izole etmek için kullanılması gereken basınca dayanımlı özelliği sayesinde kullanılması uygun olan izolasyondur. Saniyesinde donma özelliği ile borunun etrafını izole ettikten sonra hemen su deposuna su takviyesi yapılabilir.

Su depolarında ki fayans ve ya herhangi bir taş kaplama tek başına iş görmez. Su deposuna yapılacak izolasyon öncelikle gıda sertifikalı ürün olmalıdır.  Elastik olmalıdır ve basınca dayanıklı olmalıdır. Su basıncına dayanıklı olmayan kalitesiz ve doğru izolasyon ürünü olmadan su deposuna yapılan izolasyon kısa zamanda su deposunda suyun içerisinden kopup iş göremez hale gelip suyun üzerinde yüzdüğünü görebilirsiniz.

Su deposu polyurea kaplama Suya basınca ve en önemlisi de suyu temizlemek mikroplardan arındırmak için kullanılan klorür e dayanıklı izolasyon tercih edilmelidir. Teras izolasyon olarak su depolarındaki izolasyon tercihimiz polyurea kaplama su izolasyon ürünüdür. % 400 elastiklik malzemedir aşınmaya, UV ışınlarına, su ve hava basıncına karşı çok dayanıklıdır.

 Klorüre karşı dayanımı vardır. Klorür su deposundaki fayans ve ya taş yüzey kaplamalarını bile aşındıracak kuvvettedir. fayans var ise derzleri aşındırır kolayca derzleri yok eder klorür. Derzleri olmayan fayans su kaçırır. Bu yüzdendir ki polyurea su depolarında çok  tercih edilen bir üründür.

Yapılan su deposu yalıtımı için bilgi alın