Çatı Su izolasyonu

Çatı Su izolasyon Malzemesi

Çatı Su izolasyon TANIM, Davco K 10 GRS 2000 özellikle çatı ve teras bahçeleri için geliştirilmiş polyüretan elastomerik membran oluşturan su izolasyonu, sıvı uygulama, malzemesidir.

Çatı Su izolasyon bitki köklerine dayanıklılık özelliği, meydana getirdiği su izolasyonu membranının bitkilerin bu bahçelerde büyüyüp gelişme evresinde kökleri tarafından delinmesini önler.

Davco K10 GRS 2000 kolay uygulanabilen sıvı su izolasyon membranıdır, değişik ve özel şekillerdeki bahçe dizaynlarında bile hızlı, kolayca, eksiz uygulamaya imkan verir.

YÜZEY HAZIRLIĞI, Uygulanacak yüzeyler mümkün olduğunca temiz ve kuru olmalıdır. Bazı temizlenemeyen kirli alanlar Tel Fırça ve sert süpürge ile temizlenmelidir.

Çatı Su izolasyon; Yüzeylerde çatlak, ayrılma, kopma, gevşek tabaka, vs. olup olmadığı kontrol edilmeli.Çatlaklar 1 mm den fazla ise o kısma file ile uygulama yapılmalıdır.

UYGULAMA, Yüzeylere bir kat GRS astar uygulanmalıdır.

K 10 GRS 2000 kovasından direkt uygulanmalıdır.Tüm yüzeye fırça ile bir kat K10 GRS 2000 uygulanıp (çevre ısısına göre ) 6- 10 saat kürlenmesi için beklenmelidir.İkinci kat birinci kata göre dik olarak uygulanabilir.Son kalınlığı elde etmek için 3. kata ihtiyaç olabilir.

Çatı Su izolasyon; Yerdeki tüm köselere tercihen ilave 3. kat sürülmelidir.

K10 GRS 2000 fırça veya rulo ile uygulanır. Eğer mala ile uygulama metodu kullanılmaz ise en az 2 kat uygulama gerekir.

Eğer K10 GRS 2000 taban seviyesinden 300 mm’den daha yüksek uygulanacaksa, çatlamayı önlemek, yapışma kabiliyetini yükseltmek için tel sıva yapılmalıdır. Dikim ve Sulama işlemleri K10 GRS 2000 uygulamasından en az 48 saat sonra yapılmalıdır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.