Sprey Polyurea Nedir.? Genellikle müşterilerimizin soruları şu yöndedir, sprey polyurea nedir.? Sprey polyurea, A bileşeni izosiyanatlardan ve B bileşeni amin ve polyetheraminlerden oluşan iki bileşeni püskürtme yöntemi ile uygulanabilen, hızlı kürlenme özelliği sayesinde projeleri kısa sürede kullanıma almaya imkan tanıyan,yeni bir izolasyon ve kaplama sistemidir.

Sprey polyurea nedir.? Tanıyalım

Sprey Polyurea spesifik bir kaplama ismi değil, bir polymer teknolojosinin açıklamasıdır. Sprey Polyurea Kaplama her yüzeye uygulama yapılmaktadır. Sprey Polyurea kaplama, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son teknolojidir.Polyurea bilinen diğer malzemelere kıyasla, yalıtım ve kaplama kullanıma dayalı deformasyonları, problemleri sıfıra indirir.

Ucuz gibi görünen diğer yalıtım ve kaplama malzemeleri, özellikle prestij projelerinde, ileriye yönelik işletme maliyetlerini arttırmakla, ya da kendini yok etmekle kalmaz,yapılanların diğer birimlerine geri dönüşü mümkün olmayan, ciddi hasarlar verir. Sprey polyurea nedir. dediğimiz zaman şu şekilde tanımlayalım. Bunun örnekleri ülkemizde malesef halen yaşanmaktadır.

Sprey polyurea Açıklaması.

Bu tür problemleri yok etmenin tek yolu problemi başlamadan bitirmektir. Bunun için doğru seçim; püskürtme yöntemiyle uygulanan polyurea yapı kimyasalıdır. Polyurea, püskürtme yöntemi ile uygulandadığından dolayı, ekyeri oluşturmaz.%400′ün üstünde esneklik ve mükemmel aşınma dayanımı bir arada sağlayan tek üründür.Bu özelliğinden dolayı su yalıtımı ve zemin kaplaması tekbir malzemeyle sağlanmış olur.

Hızlı servise alınabilirliği sayesinde; zamanın çok değerli olduğu, otel, iş merkezi, fabrika v.b. projelerde müşterilerine hızlı ve kesin çözüm sağlar.Servise alınabilirlik süreleri için lütfen teknik birimlerimizle irtibata geçiniz.

Polyurea bir iz o siyan-at bileşeni ve poliyol karışım sonucu polimer izolasyonu yoluyla sentetik reçine karışımı bileşeninin reaksiyon ürünü olarak elde edilen elastomer türüdür. Yunanca’da Üre ουρίας – drar anlamına gelirken, poli-  çok kelime anlamına gelir. Türkçe’de Polyurea, Poliüre olarak Yunanca’dan geliştirilmiş bir isimle bilinmektedir.

Sprey polyureanın bulunuş yılları başlangıçta 1959’lara dayanmaktadır. O tarihlerde teoride geliştirilmişse de gerçekte hayata ciddi anlamda geçememiştir. O tarihlerde ilk olarak spandex üretiminde, kullanılan kopolimerler olarak da biliniyor. İki bileşenli poliüre sentetik reçine karışımı ile elastomer bir reaksiyon ürünü olarak geliştirilmesi 1990’ın başlarında somut şekilde gerçekleşmiştir.

Sprey polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir.