Beton Koruma

Beton Koruma

TANIM, Solvent siz epoksi reçine esaslı, kimyasal maddelere dayanıklı, antibakteriyel, iki bileşenli beton koruma ve su yalıtım kaplamasıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI, Uygulama yüzeyleri her türlü yağ, kir,pas,toz,eski kaplamalar,oynak parçacıklar vb. gibi yapışmayı engelleyecek maddelerden temizlenmiş olmalıdır.

Uygulama yapılacak beton yüzeyler minimum 25 N/mm2 basınç dayanımına, 1.5-2 N/mm2 çekme dayanımına sahip olmalıdır. Lanko Beton koruma PSC 210 astarı ile astarlanmalıdır. Ürünün kendisi de ilk kat astar olarak kullanılabilir.Astarlama işleminden 12 saat sonra ürün uygulamasına geçilebilir.

UYGULAMA, Lanko PSC 605 2K uygulamasına geçmeden önce astarın kürlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Karıştırma ve hazırlama için temiz ekipman kullanılmalıdır.

Beton koruma A ve B komponentleri karışım oranlarına dikkat edilerek homojen bir karışım elde edilinceye kadar düşük devirli karıştırıcı yardımı ile en az 3-4 dakika karıştırılmalıdır.

Fırça, rulo, havasız tabanca veya mala ile uygulanabilir.

Fırça veya rulo uygulamalarında epoksi fırça veya rulo kullanılmalıdır. İlk kat uygulamasından 12 saat sonra, ikinci kat uygulamasına geçilmelidir.